Famfrpál


Hráči       Míče       Závodní košťata       Pravidla       Manévry      Týmy
Hráči Famfrpálu v Bradavicích

Týmy

Týmy Velké Británie a Irska:

Applebyské šípy (Appleby Arrows)
Tento severoanglický tým byl založen roku 1612. Hraje ve světle modrých hábitech, zdobených zářivým stříbrným šípem. Nejslavnějším okamžikem Applebyských šípů byl roku 1932 jejich vítězný zápas nad tehdejšími mistry Evropy, mužstvem Sofijských supů.
Ballycastelští netopýři (Ballycastle Bats)
Nekoslavovanější mužstvo Severního Irska - získalo celkem 27 titulů mistra famfrpálové ligy a je druhým nejúspěšnějším týmem historie. Hráči nosí černé hábity s šarlatovým netopýrem na prsou.
Caerphillské katapulty (Caerphilly Catapults)
Velšský klub Cearphillských katapultů byl založen roku 1402. Barva hábitů je světle zelená se šarlatovými svislými pruhy. Získaly 18 titulů mistra ligy. Díky úmrtí jednoho z nejslavnějších hráčů Daie Llewellyna se dodnes uděluje jeho pamětní medaile za bezkonkurenční a fantasticky ztřeštěný manévr.
Falmouthští sokoli (Falmouth Falcons)
Sokoli nosí hábity v tmavošedé a bílé kombinaci s emblémem sokolí hlavy na prsou. Jsou známí pro svou tvrdou, nesmlouvavou hru - klubové heslo: "Zvítězíme! Čeká-li nás však prohra, bude každá rozbitá hlava dobrá."
Holyheadské harpyje (Holyhead Harpies)
Další velšský klub založený roku 1203 se mezi famfrpálovými mužstvy celého světa stal unikátní tím, že do svých služeb odjakživa najímal pouze čarodějky. Hábity mají tmavozelené se zlatým spárem na prsou.
Kenmarská káňata (Kenmare Kestrels)
Káňata nosí smaragdově zelené hábity s dvěma žlutými, zrcadlově obrácenými "K" na prsou. Irský klub založený roku 1291 si získal celosvětovou popularitu díky povzbuzování maskotů - skřítků leprikónů.
Kudleyští kanonýři (Chudley Cannons)
Kanonýři vyhráli 21krát ligu mistrů, všichni se už ale obávají, že jejich slavné dny pominuly. Hábity mají zářivě oranžové s emblémem letící dělové koule a dvěma černými klubovými iniciálami.
Montroseské straky (Montrose Magpies)
Straky jsou zatím nejúspěšnějším týmem historie britské a irské ligy, kterou vyhráli celkem 32krát, k tomu dvakrát vítězství v Evropě. Černobílé hábitymají na prsou vyšitý znak se strakou, to samé na zádech.
Puddlemerští spojenci (Puddlemere United)
Tým puddlemerští spojenci, založený roku 1163, je nejstarším ligovám týmem. Hráči si oblékají hábity tmavozelené barvy s emblémem dvou zkřížených zlatých papyrů. Spojenci se mohou pochlubit 22 tituly mistrů ligy a dvěma vítězstvími na mistrovství Evropy.
Pýcha Portree (Pride of Portree)
Toto mužstvo pochází z ostrova Skye, kde bylo založeno roku 1292. "Pýchy" nosí tmavorudé hábity se zlatou hvězdou na prsou.
Tutshillská tornáda (Tuthill Tornados)
Tornáda mají azurově modré hábity, na nichž jsou ze zadu i zepředu vyšité tmavomodrá písmena "T". Klub založený v roce 1520 zažil nejslavnější období počátkem 20. století, kdy jej vedl slavný kapitán a chytač Roderick Plumpton, který drží rekord za nejrychlejší polapení Zlatonky (tři a půl sekundy).
Wigtownští tuláci (Wigtown Wanderers)
Klub založený roku 1422 potomky kouzelnického řezníka Waltera Parkina - od toho pochází jejich znak stříbrného sekáčku na maso na rudém pozadí.
Wimbournské vosy (Wimbourne Wasps)
Vosy nosí vodorovně pruhované černo žluté hábity s vosou na prsou. Klub, založen roku 1312, získal 18 titulů mistra ligy. K emblému vosy přišli náhodou při nepěkném utkání Vos s Applebyskými šípy, kdy si jeden z odrážečů všiml vosího hnízda na stromě a odpálil ho na protivníkova chytače - ten byl díky vážnému poštípání nucen odstoupit a Wimbourské vosy vyhráli.

Týmy Evropy:
Sofijští supi (Vratsa Vultures)
Quiberonští camrálisté (Quiberon Quafflepunchers)
Heidelberští harcovníci (Heidelberg Harries)
Bigonwillské bombardéry (Bigonville Bombers)
Bragští bijci (Braga Broomfleet)
Sopotští skřeti (Grodzisk Goblins)
Týmy Austrálie a Nového Zélndu:
Moutohorští papoušci (Moutohora Macaws)
Thundelarrští hromovládci (Thundelarra Thunderers)
Woollongongští válečníci (Woollgong Warriors)
Týmy Afriky:
Patongští pávy (Patonga Proudsticks)
Čambští čarodějové (Tchamba Charmers)
Gimbijští zabíječi obrů (Gimbi Giant-Slayers)
Sumbawangské sluneční paprsky (Sumbawanga Sunrays)
Týmy Severní Ameriky:
Meteory z Moose Jaw (Moose Jaw Meterorites)
Haileyburyská kladiva (Haileybury Hammers)
Stonewallští burňáci (Stonewall Stormers)
Sweetwaterské hvězdy (Sweetwater All-Stars)
Fitchburské pěnkavy (Fitchburg Finches)
Týmy Jižní Ameriky:
Tarapotští toreadoři (Tarapoto Tree-Skimmers)
Týmy Asie:
Tojohaši Tengu