Bylinkářství


Byliny      Sbírání bylin      Bezoárové kameny      Kouzelnické stromy      Kouzelnické keře

Kouzelnické stromy

Bělík bílý
Tento strom se velice podobá klasické mudlovské bříze. Ovšem mudlovská bříza má na bílé kůře praskliny, kdežto bělík bílý ne. Bělík bílý má tak jemnou kůru, že se používá na poslední vrchní vrstvu u hůlek, aby se dala hůlka dobře uchytit.
Duběnka dutá
Duběnka dutá je strom, ze kterého se často bere dřevo na výrobu hůlek. I když je tento strom dutý, můžeme z okrajových vrstev vyřezávat hůlky. Avšak v dutinách tohoto stromu je často zabydlený kůrovec, který nemá cizí návštěvníky rád, můžeme ho ovšem snadno odlákat nějakou potravou.
Figraldýn (smrk temný)
Tento zvláštní strom roste pouze v Zapovězeném lese u Bradavického hradu. Tento strom by se možná ani za kouzelnický nepokládal, kdyby se nenacházel jenom tam.
Hrachovec zelený
Tento zvláštní strom se zelenou kůrou má název podle hrášku který roste v koruně stromu. Strom sám o sobě žádné kouzelnické schopnosti nemá, ovšem pokud sníme byť jen jednu kuličku tohoto hrášku, už nikdy nebudeme mít chuť na zeleninu. Tento strom je vysoce chráněný, a také vysoce nebezpečný. Chráněný je z toho důvodu, že když někdo pozřel jeho hrášek, tak si uvědomil vlastnosti stromu, šel a pokácel ho.
Jabloň zlatá
Této odrůdy se podařil uchovat v bezpečnosti jen jeden kus. Jelikož se nachází v podzemní zahradě ministerstva kouzel, tak k němu mnoho lidí nemá přístup. Široká veřejnost si myslí, že je to jenom báchorka. Jablka jsou zlatá, jinak se ničím jiným nevyznačují.
Palma evropská neviditelná
Tento strom se nachází pouze v Evropě. Málo stromů tohoto druhu se dochovalo dodnes. Palma evropská neviditelná musí být ohrazena kruhovým plotem o poloměru min. 50 metrů, protože nejen že je tento strom neviditelný, ale dokonce kolem sebe rozhazuje nejedlé kokosy načervenalé barvy. Tento strom je na ministerstvu zařazen jako velmi nebezpečný.
Růje vlasatá
Růje je stejně jako duběnka dutá obydlena kůrovcem, který tento strom brání. Kůra z růje se používá na přípravu Rujníkového lektvaru. Růje se vyskytuje po celém světě, až na Antarktidu a severní pól.
Růženec košatý
Vzpomínáte si na mou zmínku o "procházce růžovým sadem?" Na jihu Francie nedaleko od Krásnohůlské akademie se nachází město, v kterém jsou královské zahrady. V těchto zahradách roste růženec košatý. Tento strom má zvláštní omamující schopnosti, při kterých se člověk cítí bezmyšlenkovitě a odpočinutě. Tomuto stromu dopomáhají i květiny, které zde rostou, a keře. Pojem procházka růžovým sadem pochází odtud. Mnoho mudlů se dostalo do těchto královských zahrad. Kouzelníci sice vymazali těmto mudlům paměť, ovšem ven se to i přes snahu kouzelníků dostalo.
Strom
Tato zvláštní odrůda stromu se jmenuje strom, jelikož nikdo přesně neví, jak tento strom vypadá. Strom na sebe bere podobu různých stromů a navíc se umí pohybovat, takže jestli někdy budete na čisté louce a za vámi se objeví nějaký strom, tak radši rychle pryč, jelikož se strom může proměnit v nebezpečnou vrbu mlátivou.
Víva pomalá
Tento strom se může pohybovat. Pohybuje se však velmi pomalu a není schopen prakticky vůbec ublížit. Víva pomalá má malé oválné plody, které mají fialovou barvu. Tyto plody jsou léčivé, zejména na kožní popálení.
Vrba mlátivá
Vrba mlátivá je velmi nebezpečný strom, ke kterému když se přiblížíte, začne se po vás rozhánět svými větvemi, což může docela bolet. Vrba mlátivá nezná slitování, a proto se řadí mezi katastrofálně nebezpečné.