Bylinkářství


Byliny      Sbírání bylin      Bezoárové kameny       Kouzelnické stromy      Kouzelnické keře

Kouzelnické keře

Dalimilovo neprůchodné křoví
Toto křoví se nachází na celém evropském kontinentu. Kouzelníci si už od pradávna sadí toto křoví před ploty svých domů, aby se ubránili proti nevítaným návštěvníkům. Kdokoli se snaží projít tímto křovím, ten to radši vzdá, protože by nevyšel jen tak. Dalimilovo neprůchodné křoví má podobné účinky jako ďáblovo osidlo, které ovšem na rozdíl od tohoto křoví pouze škrtí. Dalimilovo neprůchodné křoví také škrtí, ovšem má i trny a váčky, ve kterých je bílá tekutina. Tato tekutina má podobné vlastnosti jako "mudlovské vteřinové lepidlo". Tekutina vás tak ještě více připoutá k trnům. Nikdo ještě tímto křovím neprošel. Údržba je velice náročná. Ministerstvo kouzel uvažuje o tom, že po známé aféře s Blackem nechá vysázet kolem Azkabanu toto křoví.
Kleč smrčjaková
Kleč smrčjaková je malý keřík, dorůstající přibližně do výšky jako normální kleč. Kleč smrčjaková se nejčastěji vyskytuje ve střední Evropě na východě Bílých Karpat tzv. Tater. Náhodní turisté si kleč smrčjakovou pletou s normální klečí. Rozdíl je v tom, že se normální mudlovská kleč nesměje. Turisté jsou poté zmateni a myslí si, že se jim někdo směje, tak vykročí do malých keříků, ovšem nic nenajdou.
Rousničník žlutý
Tento keř se vyskytuje na severu Afriky, v Asii a ve střední Evropě. Je to keř, o kterém mudlové ví, ovšem ne všichni. Mudlové mají před svými domy nasazen teto keř a obírají z něj pouze nejedlá jablka, která ovšem nádherně voní. Mudlové tato jablka strkají do skříní, aby jim načichlo prádlo. Tato jablka mají kouzelný účinek pouze při úplňku. Promění se ve zlatá přesně o půlnoci. Aby se proměnilo jablko ve zlaté, musíte se celý vysléknout donaha a jít na rozlehlou louku. Jablko se sice promění, ale jen na jednu hodinu, takže to stejně nikdo nikdy nestihne prodat.
Ruměnec krásný
Tento keř se nachází v tzv. Růžovém sadě. Viz. Růženec košatý.
Vrbovník mlátivý
Vrbovník mlátivý má stejné důsledky jako vrba mlátivá, a proto se na ministerstvu řadí jako katastrofálně nebezpečný keř.