Famfrpál


Hráči      Míče       Závodní košťata       Pravidla       Manévry       Týmy
Hráči Famfrpálu v Bradavicích

Hráči

Brankář
Na hřišti se vyskytuje jeden brankář, který má vymezena brankoviště. Brankářům se doporučuje, aby se z brankoviště nevzdalovali a chránili své brankové koše; je ovšem povoleno, aby brankář z tohoto pásma vylétl, chce-li protivníkovi střelce zastrašit nebo v zárodku zmařit jejich pokus o útok.
Odrážeči
Základním úkolem dvou odrážečů je chránit členy vlastního mužstva před Potlouky, což činí pomocí holí.
Odrážeči musejí být vybaveni značnou fyzickou silou, aby si poradili s odvracením Potlouků. To je také důvod, proč se na tomto postu dosazují spíše čarodějové a ne čarodějky. Kromě toho potřebují odrážeči vynikající smysl pro rovnováhum protože je občas zapotřebí odpálit Potlouk obouručním úderem.
Střelci
Tři střelci si navzájem přihrávají Camrálem a získávají deset bodů pokaždé, když se jim podaří prohodit ho jednou ze tří brankových obručí.
Do brankoviště nesmí vletět více střelců najednou, aby nedocházelo k faulům na brankáže, jinak gól není uznán.
Chytač
Chytači coby tradičně nejlehčí a nejrychlejší letci potřebují dobrý zrak a zároveň schopnost za letu se jednou či dokonce oběma rukama pustit koštěte. Vzhledem ke své obrovské důležitosti - protože polapením Zlatonky se lze na poslední chvíli dostat ze spárů prohry - jsou chytači nejčastějším terčem faulů ze strany soupeřova mužstva. Protože je tedy s postem chytače spojena značná osobní prestiž, protože jsou to tradičně ti nejlepší letci na hřišti, bývají to právě tito hráči, kteří utrží nejvíce zranění.